O Jakubovi

Ahoj, jmenuji se Jakub a mou celoživotní vášní je objevování nových míst, která se snažím fotoaparátem zachytit v jejich nejlepším světle. A pokud je něco, co mě fascinuje a inspiruje ještě víc, než fotografování krajiny, pak jsou to divoká zvířata. Když si představím zajímavou krajinu, do které příjde divoké zvíře a celá scenérie je zalitá ranním, nebo večerním zlatým světlem, tak to jsou okamžiky, pro které stojí za to žít, popřípadě vytáhnout foťák z brašny.


Do tajuplného světa fotografování mě zasvětil můj táta, když mně bylo 10 let. Psal se rok 1986. Každé políčko filmu jsem tenkrát musel pečlivě osvětlit, protože jsem měl pouze 36 pokusů. Pak se vyvolal film a v temné komoře fotografie. Celý ten proces byl pro mě plný záhad a magických okamžiků. Jak roky přibývaly a rostly znalosti chemie, leckterý proces jsem dokázal logicky vysvětlit, nicméně mé fotografické začátky byly krásné.


AFRIKA: aneb, jak vzniknul tenhle projekt a proč by jste měli číst dál?

Do Afriky jezdím od roku 2014 a do dnešního dne jsem tam strávil přibližně 11 měsíců, s tím, že prvních 7 měsíců to byly vyloženě návštěvy mých jihoafrických přátel, se kterými jsem cestoval a fotil na safari. Začátkem roku 2016 jsem potkal jednoho svého kamaráda, který si zrovna procházel obdobím totálního vyhoření. Věděl, že potřebuje udělat nějakou zásadní změnu. Do cesty se mu postavila Afrika, kde jsem se poprvé vydal nejen jako fotograf, ale také jako průvodce. Pro něj to byl absolutní přelom a přehodnocení všeho, co doposud poznal. Výprava mu změnila život. A změnila ho také mně. Když se totiž můj kamarád vrátil zpět domů, změny si všimli jeho přátelé a okolí. Začali se ptát a on jim dával kontakt na mě. A tak se stalo, že jsem o rok později navštívil Afriku dvakrát, na jaře a na podzim. Jako průvodce s foťákem na krku. 


Jak to dělám aneb proč jet do Afriky se mnou?   

Náhoda tomu chtěla, že jsem se při své první návštěvě Jihoafrické republiky seznámil s Heather Reynolds. Heather vede více něž 20 let domov dětí bez rodičů, God’s Golden Acre a pomáhá desítkám rodin v tísni ve svém okolí. Vystavěla několik škol a má přístup do míst, kde se dostanou pouze místní anebo její přátelé v doprovodu místních. Heather má letité zkušenosti jako průvodce, řidič, znalec místních poměrů, je fantastický vypravěč a krásný člověk. V Jihoafrické republice se narodila. Stejně jako její manžel Patrick. Jak už bylo řečeno Heather adoptovalo za těch takřka 25 let cca 150 dětí. A tak s trochou nadsázky a humoru adoptovala také mě. Jsme taková jedna velká rodina a postaráme se o to aby jste se stali její součásti také vy... Pokud budete chtít. Seznámíte se s místními lidmi, jejich kulturou, jazykem, poznáte Jihoafrickou republiku také z jiné stránky než jako turista zamčený ve zlaté bublině. 

Máte více otázek? Zajímají vás podrobnosti? Zkuste navštívit stránku FAQ, kde se snažím vystihout nejvíc opakované otázky a pokud nenajdete odpověď ani tam, tak prosím napište. Rád zodpovím jakýkoliv dotaz. 

Pro skupiny o šesti a více lidech

Pokud cestujete jako rodina nebo skupina přátel o šesti a více členech, máte svou představu, kam by jste se chtěli podívat a chcete to udělat v doprovodu místních? Napište nám v kostce své požadavky a místa, která by jste chtěli navštívit. Společně to určitě vymyslíme.   

 

Zajímá vás víc? Napište mi:

- +
Celková cena cesty: 47000 CZK